Zazwyczaj usterki, takie jak rozładowany akumulator, zatrzaśnięte kluczyki, złamany kluczyk w stacyjce zdarzają się w najmniej spodziewanym momencie. To trudne, gdy oprócz stresu związanego z całym zajściem dochodzi jeszcze pośpiech i obawa, że spóźnisz się na zaplanowane spotkanie czy nie będziesz mógł wyjechać na wyczekiwane wakacje. Na szczęście istnieje pomoc w postaci awaryjnego otwierania samochodu. Dowiedz się, ile trwa i na czym polega wsparcie fachowców.
Kiedy jest potrzebne awaryjne otwieranie auta?
Choć nikt z nas nie zakłada sytuacji, w której niefortunnie zatrzaśnie kluczyk w aucie, zgubi go lub zrobi cokolwiek innego, co uniemożliwi odpalenie silnika, to jednak takie sytuacje się zdarzają. Oznaczają zazwyczaj sporo stresu, ale na szczęście mają łatwe rozwiązanie – wezwanie specjalistów od awaryjnego otwierania. Zadzwoń po ekipę, jeśli:
- wyładował się pilot do otwierania centralnego zamka,
- wyładował się akumulator w aucie,
- zatrzasnąłeś kluczyki w kabinie lub bagażniku,
- zgubiłeś kluczyk,
- elektryka w aucie uległa uszkodzeniu,
- kluczyk w momencie tradycyjnego otwierania złamał się i utknął w zamku.
Gdy któreś z powyższych przytrafiło się też Tobie, nie zwlekaj z wezwaniem pomocy. Im szybciej to zrobisz, tym szybciej ekipa dotrze, aby udzielić Ci kompleksowego wsparcia.
Najszybciej nie znaczy najlepiej!
Czasem w akcie desperacji kierowcy podejmują się różnych prób sforsowania wnętrza pojazdu. Nie zawsze ich działania są racjonalne, a czasem nawet są niebezpieczne i grożą poważniejszymi szkodami (uszkodzeniem mechanizmów, porysowaniem karoserii). Powstrzymaj się od chęci wybicia szyby, co jest chyba najczęstszym działaniem pod wpływem impulsu. Po pierwsze – możesz się poważnie skaleczyć, a po drugie wstawienie nowej szyby będzie bardzo kosztowne.
Awaryjne otwierania auta – szybkie, bezpieczne, skuteczne
Zacznijmy od tego, że awaryjnym otwieraniem aut zajmują się specjaliści, którzy mają odpowiednie narzędzia ślusarskie. Uwaga! Tylko osoby z uprawnieniami ślusarskimi mogą legalnie posługiwać się wytrychem, kluczem pomiarowym, uderzeniowym oraz zgniataczem do eurocylindrów. Reguluje to artykuł 129 Kodeksu Wykroczeń.
Gdy wezwiesz na pomoc specjalistę wyposażonego w profesjonalne narzędzia, jego praca nad zamkiem nie potrwa długo. Zazwyczaj wystarczy około 15 minut, aby móc otworzyć drzwi i dostać się do środka auta. Do tego trzeba doliczyć czas na dojazd fachowca. Czasem ten jest dłuższy z uwagi na dużą ilość zgłoszeń czy korki na mieście.