Zadzwoń: 506 56 40 10

Awaryjne otwierania mieszkania to usługa wykorzystywana w sytuacjach wyjątkowych i nagłych. Każda osoba stająca przed koniecznością włamania do własnego lokalu powinna sięgnąć po pomoc fachowców. Tym bardziej, że wielu kontrahentów oferujących awaryjne otwieranie działa w trybie 24/7, zawsze w pełnej gotowości by nieść pomoc potrzebującym tego osobom. Koszta skorzystania z usługi mogą się różnić, w zależności od wymogów związanych z konkretnym zamkiem, jak również od stawek obowiązujących w danym regionie. W tym artykule przybliżamy najważniejsze informacje dotyczące awaryjnego otwierania drzwi od mieszkania, skupiając się m.in. na związanym z tym opłatach.

 

Kiedy korzystać z awaryjnego otwierania drzwi od mieszkań?

Rozmaite niespodziewane sytuacje mogą nas skłonić do skorzystania z pomocy awaryjnego otwierania drzwi. Jeśli po powrocie z dalekiej podróży, wakacji lub urlopu okazuje się, że nie posiadamy kluczy – wówczas pozostaje nam jedynie takie rozwiązanie. To samo dotyczy sytuacji, gdy nasze klucze zostały skradzione lub po prostu je zgubiliśmy, jak również gdy nasz zamek do drzwi okazuje się zepsuty. Wiele osób w takiej sytuacji decyduje się na desperacki ruch i przenocowanie w pobliskim hotelu, co niekoniecznie jest rozwiązaniem dobrym.

Wbrew pozorom, nawet najbardziej wytrzymałe zamki można otworzyć – wystarczy jedynie dysponować odpowiednimi narzędziami oraz umiejętnościami. Firmy specjalizujące się w tej branży posługują się sprzętem z kategorii lock-picking, który jest nie tylko trudno dostępny, ale do jego posiadania koniecznie jest dysponowanie odpowiednimi uprawnieniami. Urządzenia te pozwalają na niemal błyskawiczne otworzenie wszystkich zamków do drzwi, bez pozostawiania jakichkolwiek widocznych śladów lub zniszczeń.

 

Koszty związane z awaryjnym otwieraniem drzwi od mieszkania

Firmy, które świadczą awaryjne otwierania mieszkań w ramach pogotowia ślusarskiego, obsługują zazwyczaj określony region. Ich oferta jest skierowana do odbiorców prywatnych, biznesowych, zarządców nieruchomości oraz wszelkich innych podmiotów wymagających natychmiastowego działania. Na wysokość związanych tym opłat składa się:

– koszt wykonania usługi,

– koszt dojazdu do klienta,

– wykorzystanie niezbędnych narzędzi.

Tym samym wysokość kosztów może się różnic w poszczególnych przypadkach. Dolną granicę wyznacza zazwyczaj kwota, którą specjaliści pobierają za awaryjne otworzenie standardowych zamków do drzwi, pozbawionych dodatkowych wzmocnień lub blokad. Jeśli zamek wyposażony jest w podwójny system ryglowania, wówczas koszt usługi rośnie.

Niemal w każdym przypadku usługa jest jednak wyceniana indywidualnie, często już na etapie przyjmowania zgłoszenia. Oczywiście im więcej trudności napotka ślusarz w walce z danym zamkiem, tym większego rachunku możemy się spodziewać.